הוראות שימוש

הוראות שימוש בתא לחץ והפעלה בתקופת שכירות

תא הלחץ המתון 1.3 הינו מוצר ביתי בלחץ נמוך מההתוויה הרפואית של משרד הבריאות ואינו נמצא בקטגוריה של תא לחץ רפואי ואין כל מניעה של שימוש בתא בבית . השימוש בתא הלחץ שלא עי שוכר התא הוא באחריות השוכר בלבד .השימוש במתקן מותר החל מגיל 5 ואילך.

מיקום ומרחב עבור המתקן

יש צורך לפנות עבור תא החמצן מרחב באזור ממוזג בגודל מיטת יחיד , נקודת חשמל נגישה עם מפצל של שלושה שקעים ופתח אוורור .
הוראות הפעלה :
השימוש בתא היפרברי ביתי הוא פשוט והפעלתו קלה . עי שלוש לחיצות כפתור התא פועל . הטכניקה של השימוש בתא היא עי ויסות האוויר שנכנס לתא עד הלחץ המתאים . לאחר שהדלקנו את שלושת הכפתורים והאוויר מוזרם לתוכו ניתן להיכנס למתקן . ברגע שהתא סגור בשלושת הסוגרים ( שני רוכסנים ובד אוטם ) יש לסגור את ווסת האוויר . כעת האוויר שנכנס לתא ממלא את חלל התא ורק לאחר שהתא מתמלא במקסימום האוויר בתוך התא מתחיל להיווצר הלחץ . לחץ האוויר 1.3 מדמה צלילה בבריכה לעומק של 3 מטר . כשהתא מלא באוויר והגיע למיצוי תפוסת הקיבולת של האוויר בתא – מתחיל להיווצר הלחץ שמורגש לעיתים עי לחץ קל באוזניים וזה הזמן בו חשוב לפתוח את כפתור ווסת האוויר כדי לווסת את יציאת האוויר מהתא עד ללחץ תואם . ) תמונה של כפתור ווסת אוויר ) חשוב שהתחושה של השוהה בתא תהיה נעימה וללא כאב או לחץ באוזניים ( לחץ באוזניים לעיתים מעיד על דלקת בסינוסים ויש להימנע משימוש בתא) יש לסובב את כפתור ווסת האוויר בעדינות ולהימנע מכל תנועה חדה או מהירה מורגשת בתא ועל כן חשוב על מפעיל התא לבצע פעולות עדינות גם ביציאה ופתיחת התא . כפתור ווסת האוויר מאפשר את וויסות האוויר באופן הדרגתי כדי למנוע לחץ מיותר באוזניים .
הכניסה לתא בפעמים הראשונות לוקחת בין 15-20 דקות ולאחר שמתרגלים הכניסה מתחילה להיות קצרה יותר ואורכת כ – 10 דקות. חשוב בפעמים הראשונות להגיע ללחץ הרצוי בהדרגה כדי לייצר חווית משתמש נעימה ומועילה. לעיתים כניסה מהירה תוך הפעלת לחץ מיותר מייצר התנגדות של המשתמש מלהיכנס שוב למתקן .את הלחץ המתון שנוצר וקיים בתא ניתן לראות בשעון שנמצא מחוץ ובתוך התא. מד הלחץ מאפשר לדעת מתי האוויר בתא הגיע למיצוי תכולת האוויר וכל אויר המוזרם לתוך התא מעבר מתחיל לייצר את הלחץ אותו ניתן לראות במד הלחץ . זזה בד”כ הזמן בו ניתן להרגיש בהדרגה את הלחץ באוזניים. ישנן דרגות של לחץ מתון שניתן ללמוד ולראות שבהם יכול להיווצר תחושת אי נעימות קלה ולהם יש לשים לב (0-5 , 15-20) אך כמובן יש להתייחס לכל כניסה ברגישות תוך תשומת לב לנמצא בתא . ברגע שהלחץ בשעון מראה שהגיע ל30 ATA. התא משחרר אויר באופן אוטומטי ע”י השסתומים וזה הזמן לסגור את כפתור ווסת האוויר. מכאן והלאה השהייה בתא היא נוחה ונעימה וניתן להתרווח. זמן השהות בתא היא בין 60 ל – 80 דקות. יציאה מהתא יש לתת ליציאה מהתא משך זמן של עד 15 דקות כדי לשחרר את האוויר שבתוך התא בהדרגה ובמתינות כדי להימנע מלחץ באוזניים. שחרור האוויר מהתא שונה מהכניסה לתא מכיוון שבזמן היציאה עדין מוזרם אויר לתא ויש להתייחס בהתאם . גם ביציאה מהתא נשתמש בפתיחת כפתור ווסת האוויר בעדינות ונשחרר את האוויר בהדרגה ובמתינות . גם פה ניתן בשעון הלחץ שהמחוג נתקבע על לחצים (20 , 15 10) וכשרואים שהירידה בלחץ השעון נעצר כדאי לשחרר במעט שוב את כפתור ווסת האוויר עד שהמחוג מגיע בעדינות לנקודת האפס. כשמחוג השעון מגיע לאפס נשמעת שריקה קלה ורק לאחר שמיעת השריקה ניתן לשחרר בהדרגה ולפתוח את התא. יש לפתוח את התא בעדינות; בתחילה יש לפתוח את הרוכסן החיצוני ולפתוח קמעה את החלק הכחול המגן עי פתיחת פתח יציאת אויר כדי לתת לאוויר להשתחרר בעדינות ורק אז יש לפתוח את הרוכסן הפנימי . חשוב תמיד לזכור שכל פעולה מורגשת בתוך התא. כעת ניתן לצאת מהתא. יש לשים לב בזמן היציאה מהתא ולא להישען על שלד התא. ליציאה נוחה יש לעבור לתנוחה של 6 ורק אז ורק אז לעמידה . השלד בתא נועד לייצוב התא ואין להישען עליו.

רצוי לשתות כשעה לפני הכניסה לתא ולהתפנות לפני הכניסה להרגשת נוחות ושהיה נוחה.

תחזוקת התא בתקופת השכירות

יש לרוקן מנוזלים את הכוסית שנמצאת בחזית המצנן בסיום שימוש .יש לשים לב שהכדורית במחולל החמצן נמצאת בכמות הלחץ הרצויי לשימוש .

השימוש במתקן עי ילדים מתחת לגיל 5 ועד גיל 18 הינו באחריות ההורה בלבד.
השכרת המתקן ושימוש בתא בתקופת השכירות עי חולי או בעלי עבר של אפילפסיה, אירוע או שבץ מוחי או בזמן הריון יהיה רק לאחר התייעצות ואישור רופא בכתב . אין החברה אחראית על שימוש בתא בבית הלקוח.
השכרה והתקנת התא בבית הלקוח מחייבת ביקור מקדים בבית הלקוח.

מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם
סל קניות
  • No products in the cart.
דילוג לתוכן