פיברומיאלגיה

דָּאֶבֶת השרירים הוא השם העברי לפיברומיאלגיה (באנגלית: Fibromyalgia), המכונה גם FMS (ראשי תיבות של Fibromyalgia Syndrome) המונח מורכב מהמילה הלטינית Fibra, שמשמעה סיב, יחד עם נגזרות של המילים היווניות Mys -μυς שריר ו-algos άλγος – כאב . לפעמים כל מגע בגוף מעורר כאב. לעיתים מתבטא בכאב שרירים, כאב עצמות, עייפות, חוסר יכולת להירדם, חוסר אנרגיה, חוסר כוח, עצבות, דיכאון, חוסר יכולת לקום מהמיטה.

לעיתים הרופאים יאפיינו את המחלה כמצב רפואי נפשי ויפנו את המטופל לטיפול תרופתי שעלול לייצר תלות . לעיתים נטילת תרופות יכולה לגרום לטשטוש ולהקל במקצת על הכאב אך לא את הפעולה הנכונה בהעמקת החיבור בין גוף לנפש כדי לנסות ולהגיע לשורש הבעיה ולמקור הכאב.

תא הלחץ מייצר הרגשת פיוס, שינה טובה
נותן חמצן להמשך היום וחיוניות.

תא הלחץ המתון מאפשר לגוף לקבל חמצן במקומות בהם יש פעילות מועטה של מעבר דם כתוצאה מטראומה או חולשה במקום ספציפי. תא הלחץ מאפשר לחמצן בדם להגיע למקומות בהם יש פחות זרימת דם ולהחיות, להעיר, לחזק ולחדש כוחות של חיים.

הגישה ההוליסטית מתייחסת לפיברומיאלגיה בצורך בהעמקת החיבור בין הגוף לנפש; לעיתים אנו סוחבים כאבים רגשיים מהילדות או דעות מסוימות שמעכבות אותנו ובאופן פסיכולוגי גורמות לגוף שלנו להאט תהליך כדי לא להיפגש בכאב עבר. לעיתים זה כאב שנוצר בגוף בעקבות אירוע שנגרם מטראומה או פחד גדול. לחץ שהגוף ספג באופן מפתיע: תאונת דרכים, שוק, זעזוע שגרם לגוף לתגובה פתאומית. לתא הלחץ השפעות הוליסטיות רבות. הכניסה לתא לחץ יכולה להשפיע על שינה מיטיבה. לאפשר פיוס, יציבות והרגשת התחדשות. פעולות אלו מחזקות את הגוף, את הרגשת הביסוס במרחב ובגוף. בתא הלחץ הביתי ניתן להשתמש בבית . ניתן להיכנס לתא כל יום. הכניסה לתא מאפשרת שעה עד שעה וחצי של שקט שאליו נכנס אויר וחמצן והשילוב עם הלחץ המתון שנוצר בתא מאפשר לגוף חיבור מחודש ורוגע. התא מייצר עבורנו סביבה מוגנת בא אנחנו נחים לשעה עד שעה וחצי – מתנתקים ומאפשרים לגוף שלנו לנוח ולנשום חמצן שמגיע בלחץ מתון ומחייה את הגוף. תא הלחץ מייצר הרגשת פיוס, שינה טובה, נותן חמצן להמשך היום וחיוניות. הכניסה לתא היא יצירת אתנחתא.

שיתוף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם
סל קניות
  • No products in the cart.
דילוג לתוכן