פציעות ספורט

ככל שספורט ואורח חיים הכולל אימונים הופך להיות יותר משמעותי, כך לעיתים גם הנזקים; חבלות קשות, דלקות כרוניות במפרקים (בעיקר למתאמני חדר כושר), קריעות ומתיחות של רצועות ושרירים, חבלות כתוצאה מנפילה או ממאמץ מוגזם בעת האימון ושאר ‘ירקות’…

בפעילות ספורטיבית אינטנסיבית ובאופן מקצועי, מתחוללים בגוף מספר מצבים אופייניים לפעילות זו, בהם:

 1. הצטברות של חומצה לקטית (חומצת חלב) בשרירים. אצל ספורטאים, במיוחד אצל העוסקים במקצועות ספורט הדורשים סיבולת גבוהה ויכולות אירוביות חזקות, קיימת עליה משמעותית ברמת חומצת החלב בשרירים ובדם.
  הדבר קורה בעת מאמץ. לעיתים רמת חומצת החלב כה גבוהה שהגוף אינו מצליח לסלק את העודפים, האנרגיה יורדת ורמת העייפות עולה.
 2. תמס שריר (ראבדומיוליזיס). במהלך אימונים אינטנסיביים ופעילות יתר עלולים להיווצר מצבים של חולשת שרירים והידלדלות שרירים.
  זוהי תוצאה של פגיעה איסכמית בתאי השריר, במהלכה נוצר הרס למעטפת התאים בשרירים. התסמינים לכך הם כאבי שרירים עזים, חולשה ולעיתים גם פגיעה כלייתית ועילפון.
 3. מצבים של פציעות ספורט. ספורטאים גם סובלים פעמים רבות מפציעות המוגדרות “פציעות ספורט”
  כגון שברי מאמץ בעצמות, קרעים ומתיחות בגידים ורקמות, נקעים במפרקים ופציעות וחבלות אחרות הגורמות טראומה לגוף, כאבים, בצקות, דלקות ומגבלות אחרות.
 4. רמות חמצן נמוכות בתאים (היפוקסיה) יחד עם אימונים אינטנסיביים עלולים ליצור מחסור כללי של חמצן בגוף.

ספורטאים המטופלים בתא לחץ חווים שיפור משמעותי ועצום ביכולתם הגופנית ובביצועיהם הספורטיביים. הטיפול בתא לחץ לספורטאים הופך להיות חלק בלתי נפרד מרפואת הספורט המקצועי אשר משפיע בשני מישורים: במישור האחד, הוא תורם באופן עוצמתי לתהליך בניית השרירים וריפוי מהיר יותר של פציעות ספורט ומשפר את תפקודי הגוף. במישור השני, הגוף הבריא והמחוזק וההשפעה לטובה על תא המוח יוצרים אנרגיה וחיוניות ומגבירים את היכולות המנטליות באימונים.

שיתוף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם
סל קניות
 • No products in the cart.
דילוג לתוכן