שאלות נפוצות

תא לחץ הוא מבנה דמוי גליל, הבנוי מחומרים עמידים ללחץ. בתא הלחץ נושם המטופל חמצן בלחץ גבוה יותר מהלחץ האטמוספרי. כתוצאה מכך, עולה רמת החמצן ברקמות ובדם של המטופל.

ישנם שני סוגים עיקריים של תאי לחץ:

תא לחץ לאדם בודד, בו נדחס התא על ידי 100% חמצן והמטופל נושם את החמצן בתא

תא לחץ רב מדורי, בו נדחס האויר לתוך התא והמטופל נושם חמצן ממסכה או מברדס

 

תא הלחץ משמש מחד ככלי טיפול יעיל ביותר מול מגוון עצום של מצבים רפואיים, ומאידך, ככלי משלים לטיפולים רפואיים קונבנציונליים אשר מאפשר ‘בוסט’ ותמיכה לכל טיפול אחר.

המטרה העיקרית היא להעלות כאמור את רמת החמצן המגיע לרקמות באמצעות מערכת הנשימה.כך, יותר חמצן מגיע לריאות,נספג במחזור הדם ומשם מגיע לרקמות השונות בגוף ועוזר לבנות אותן מחדש מה שמאפשר שיקום מאסיבי, החלמה מהירה,זירוז תהליכים מרפאים וסיוע לבנייה מחודשת.

לא ידוע על תופעות לוואי והטיפול עצמו כולל סידרה של כ 20-40 טיפולים בני שעה בממוצע

 

האפשרות הנוחה , הקלה, הזמינה והזולה יחסית מאד להתקנת תא לחץ פרטי בבית, הפכה להיות מיידית לכל אדם בכל מקום.

כיום, באמצעותנו, ממש אין צורך להמתין שבועות רבים בתורי המתנה אינסופיים ויקרים מאד בבתי החולים ועוד בעבור טיפולים חד פעמיים או קצרים ואין צורך לצאת מהבית , להתנייד , להפסיד ימי עבודה , לחפש חניה

האפשרות שאנו מעניקים , מאפשרת כאמור לטפל בביתנו בעצמנו וביקרים לנו , בנוחות ובפרטיות בשלל מצבים רפואיים כגון : פיברומיאלגיה, פציעות,כוויות, הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם,חבלות ראש ועוד . בפצעים קשיי ריפוי הנוצרים בשל הפרעות בזרימת הדם, בנזקים הנגרמים למערכת העצבים המרכזית כתוצאה מחוסר חמצן על רקע אירוע שגרם להפחתה משמעותית בזרימת הדם למוח, בבעיות בעצמות, בטיפול ברקמה בריאה שנפגעה כתוצאה מקרינה, בהרעלות למיניהן, בחבלות בגפיים, בזיהומים מחיידקים אנאירוביים וזו רק רשימה חלקית. בשנים האחרונות כחלק מהתרחבות השימוש בתא הלחץ הוא משמש לטיפול אלטרנטיבי ויעיל באופן מדהים גם במחלת האלצהיימר , טיפול בחרדות ושלל תחומים נוספים

בגוף האדם נישא החמצן על ידי ההמוגלובין, כאשר ההמוגלובין רווי בחמצן, הפלזמה ממיסה אותו ובכך מגדילה את שיעורו בדם. בתא הלחץ נוצרים תנאים של לחץ מוגבר – מעל ללחץ האטמוספרי הרגיל . בלחץ של 1.3 -שלוש אטמוספרות, כמות החמצן המומסת בדם גדולה פי 20 מהכמות הרגילה בגוף, דבר הגורם לרקמות לצרוך את כל החמצן הדרוש להן מהחמצן המומס בפלסמה וההמוגלובין בדם נותר רווי בחמצן.

ניתן לומר במידה רבה שתא הלחץ באמצעות שינוי אחוזי החמצן בדם, הופך להיות סוג של ‘תרופת קסם’ למגוון רחב מאד של מצבים רפואיים .

כיום, כל אחד יכול להתקין בהליך פשוט ומהיר, תא לחץ ביתי באחד מחדרי הבית (אף בהשכרה חודשית) ולקבל טיפול מהיר, איכותי,זמין ולא יקר.

המטרה העיקרית בשימוש בתא לחץ, היא להעלות את כמות החמצן המגיע לרקמות דרך מערכת הנשימה. החמצן הינו מרכיב חיוני בריפוי פצעים והעדר אספקת חמצן ראויה עשוי לפגוע ביכולת הגוף לרפא את פצעיו. לשם כך, יש להעלות את כמות מולקולות החמצן הנמצאות בכל יחידת שאיפה.

 בזמן הטיפול בתא לחץ, מועלית כמות החמצן המומס בדם מ-100 מ”מ כספית ל-1,100 מ”מ כספית ואף למעלה מכך במקרים מסוימים. כאשר כמות מולקולות החמצן הנמצאות באוויר הננשם עולה, יותר חמצן מגיע לראות, נספג למחזור הדם ומשם מגיע לרקמות השונות בגוף ועוזר לבנות אותן מחדש.

תא הלחץ, מספק חמצן טהור לתאי הדם. כתוצאה מכך ,הליכי הריפוי, השיקום וההחלמה במגוון רחב מאד של מצבים רפואיים, נעשים מהירים ויעילים בצורה מדהימה. ולכן, תא הלחץ נמצא כיעיל מאד בספקטרום עצום של מצבים הן מנטליים/נפשיים והן פיזיולוגים טהורים כגון:

סיוע משמעותי בטיפול באוטיזם, הפרעות קשב, דכאון, טראומות וחרדות. יעילות מוכחת בטיפול בפיברומיאלגיה, בעיות בלחץ הדם, סכרת, טיפול לאחר שבץ , שיקום לרקמות , ריפוי פציעות ספורט ופציעות רפואיות (כגון ניתוחים וכד’) , שיקום וסיוע לאחר טיפולים כימותראפיים, שיקום לאחר כוויות או פגיעות עור, אנטיאייג’ינג ועוד עשרות מצבים רפואיים .

מדי יום, ההכרה בסגולותיו המדהימות של הטיפול באמצעות תא הלחץ, תופס יותר ויותר תאוצה. גופים רפואיים רישמיים, רופאים ומטפלים בארץ ובחו”ל מבינים יותר ויותר כי תא הלחץ הוא ממש על גבול טיפול פלא.

מחקרים נעשים מידי יום , ומדי יום הדיווחים על טיפולים מוצלחים ועל ריפוי מלא במקרה הטוב ושיפור משמעותי במקרה הפחות טוב, הופכים  להיות שגרתיים.

“המקרה הראשון שמשך את העין שלי היה של בחורה צעירה יחסית עם סוכרת”, אמר פרופ’ אפרתי. “היא הגיעה לפה בגלל פצע ברגל, בהיסטוריה שלה היא עברה אירוע מוחי והגיעה על כסא גלגלים. הפצע של הסוכרת נרפא, היא גם קמה מכסא הגלגלים והתחילה ללכת, ואז אתה מבין שמשהו קרה אבל שמתי את זה בצד . אחרי המקרה השלישי אתה אומר מה היה פה?”

באופן כללי אין שינויים בתחושה במהלך הטיפול. עם זאת בעת העלאת הלחץ בתא, מרגישים לחץ באוזניים עליו ניתן להתגבר בעזרת פמפום, השוואת לחצים או שתייה. הדרכה מלאה תינתן על ידי הצוות הרפואי לפני התחלת הטיפולים. בעת הורדת הלחץ בתא, האוזן “משתחררת”.

הטיפול בתא הלחץ, משמעותו נשימת חמצן בלחץ גבוה מהלחץ האטמוספרי. הטיפול בתא הלחץ אינו מכאיב, לפעמים עלולים לחוש לחץ באוזניים. משך הטיפול תלוי בסיבה לטיפול, הטיפול נמשך עד כשעתיים בממוצע.

תופעות הלוואי הן מעטות והשכיחה בהן היא כאב באוזן ; לעיתים, בזמן הטיפול ישנה הרגשה של לחץ באוזניים (כמו בצלילה למשל) אך באמצעות הוצאת אוויר נכונה, זה נעלם.  תופעה זו מתרחשת עקב חוסר יכולת להשוות לחצים (לפמפם) באוזן בעת עליית הלחץ. תא הלחץ הוא אלמנט מדהים שיש בכוחו אך ורק השפעות חיוביות.

לפני התחלת הטיפול בתא הלחץ, מקבל כל מטופל הדרכה בטכניקת השוואת לחצים.

תופעות לוואי נוספות, נדירות ביותר, הן אפשרות הופעת “חזה אויר”, הרעלת  חמצן מוחית המופיעה כמחלת פרכוסים וחולפת לגמרי עם הפסקת הטיפול בחמצן. לאחר יותר משלושים טיפולים רצופים, עלול להופיע קוצר ראייה. תופעה זו תחלוף עצמונית תוך מספר שבועות לאחר סיום הטיפולים.

העלאת רמת החמצן בגוף היא בעלת השפעה חיונית על הגוף ומאפשרת:

עידוד יצירת כלי דם חדשים

זירוז ריפוי פצעים קשיי-ריפוי

זירוז היווצרות רקמת עצם חדשה

הכחדת זיהומים אנאירוביים

הפחתת נפיחות ובצקות

הפחתת נזק מרעלים שונים

העלאת רמת החמצן ברקמות הסובלות מהיפוקסיה (רמה נמוכה של חמצן)

באילו בעיות ניתן לטפל באמצעות תא לחץ?

הטיפול בתא לחץ מתאים לשורה של בעיות כרוניות ודחופות:

פצעים קשיי ריפוי על רקע סוכרת או אי ספיקה וסקולרית

נזקי קרינה מאוחרים לרקמה רכה ולעצם, כתוצאה מהליך קרינה שבוצע בגוף טיפול משולב עם כירורגיה משקמת לאחר טיפול בקרינה

זיהום בעצמות שאינו מגיב לטיפול ,מחלת דקומפרסיה ותסחיפי אוויר

העלאת כמות החמצן בדם תורמת גם לטיפול בבעיות מגוונות אחרות, כגון שאיפת עשן (CO), איבוד ראייה כתוצאה מחסימה חריפה של עורק הרישתית, חבלות מעיכה, שתלי עור במצוקה, זיהומים עמידים בעצמות, נמק בשרירים וזיהומים מפושטים של רקמה רכה.

תא הלחץ הוא תא גמיש . אין צורך בהתקנות מורכבות, קידוחים בקירות וכד’ , כל מה שצריך זה חדר ממוזג  פנוי לגודל של מיטה וחצי  ושקע חשמלי. ההתקנה היא מהירה פשוטה ונקייה.

בוודאי!! תא הלחץ הוא אלמנט טיפולי בטוח, יעיל ונוח לשימוש בכל גיל.

HBOT טיפול חמצן היפרברי, הוא טיפול רפואי אשר משפר את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף על ידי שאיפה של 100% חמצן, שבו הלחץ האטמוספרי עולה ללחצים בין 1.3 ל 3 ATA, הוא משמש למגוון רחב של טיפולים ובדרך כלל כחלק מתוכנית טיפול רפואי כולל.  באופן טבעי, חמצן מועבר בכל הגוף רק על ידי כדוריות דם אדומות. ומאפשר לאזורים שבהם מחזור הדם פחתה או חסומה לקבל חמצן. בדרך זו, חמצן נוסף יכול להגיע לכל רקמה פגועה והגוף יכול לתמוך בתהליך הריפוי שלו. חמצן מוגבר, מאוד משפר את היכולת של תאי דם לבנים להרוג חיידקים, להפחית נפיחות ולאפשר כלי דם חדשים לגדול מהר יותר לתוך האזורים הפגועים. זהו טיפול פשוט, לא פולשני וללא כאבים.

מזה כבר זמן רב ידוע כי ריפוי באזורים רבים של הגוף לא יכול להתקיים כראוי, ללא רמות חמצן מתאימים ברקמה. רוב המחלות והפציעות מתרחשות, ולעיתים קרובות משתהות, ברמה התאית או הרקמה. במקרים רבים, כגון: בעיות במחזור הדם; פצעים שאינם מחלימים; נובעות מהיעדרות חמצן שלא יכול להגיע לאזור פגום ומשבש את יכולת הריפוי הטבעי של הגוף.  טיפול חמצן היפרברי מספק חמצן נוסף באופן טבעי עם תופעות לוואי מינימליות. טיפול בחמצן היפרברי משפר את איכות החיים של המטופל בתחומים רבים . תגובות חיוביות נתקבלו לאחר טיפול היפרברי  HBOT למצבים רבים כגון שבץ, שיתוק מוחין, פציעות ראש, עייפות כרונית ועוד…

 HBOT חמצן היפרברי משמש לטיפול בכל התאים בגוף האדם אשר נהנים מהגדלת זמינות חמצן לרקמות, כמו כן, זיהומים שבהם ניתן להשתמש בטיפול להגברת תכונות אנטיביוטיות בגוף, או כטיפול העיקרי, או בשילוב עם תרופות אחרות.  היום יותר ויותר חברות ביטוח מבטחים ומכסים את הטיפולים הנ”ל : תסחיף אוויר או גז אמבוליזם / הרעלת פחמן חד חמצני / זיהום רקמתי רך / שברים בעצם / מחלת לחץ דם, מחלת הדקומפרסיה (Bends) / כיבים ופצעי סכרת / חוסר דם – אנמיה / נמק / זיהום תוך גולגולתי / נזק קרינה לרקמות  / (Osteomyelitis) דלקת קרום המוח (Osteoradionecrosis) / השתלות עור / כירורגיה פלסטית / אוטיזם / שיתוק מוחין / מחלת ליים / מיגרנה / טרשת נפוצה / נזקי טביעה / פציעות ספורט / שבץ / פגיעה מוחית טראומטית. מומלץ לקבל יעוץ מקדים עם חברת הביטוח או הקופה הרפואית לגבי כיסוי הטיפול או החזר כספי מהביטוח.

יש בעצם כמה סוגים של תאי לחץ, תא אישי ליחיד, קשיח או רך, וחדרים בגדלים שונים שנועדו לטפל בקבוצות. כול סוגי התאים מספקים בזמן הטיפול כ- 100% חמצן בלחצים בתא שנעים בין 1.3 ל 3 ATA אטמוספרות. החמצן מסופק באמצעות מסכה למטופל.

בתא מותר לשהות בבגדים נקיים . מכותנה ללא איפור קוסמטי, בשמים, תכשירי שיער, דיאודורנטים, או תכשיטים. ידיעת המטפל לדעת אם המטופל לוקח תרופות כלשהן חשובה מאוד, כולל תרופות ללא מרשם, מומלץ לא לצרוך אלכוהול או משקאות מוגזים במשך ארבע שעות לפני הטיפול. ברוב המקרים, חולים צריכים לוותר על עישון ועל כל מוצרי טבק אחרים במהלך תקופת הטיפול שלהם, כיוון שהם מפריעים ליכולת של הגוף להעביר חמצן. 

תופעת הלוואי השכיחה ביותר היא לחץ באוזניים ובסינוסים הנגרמים כתוצאה משינוי בלחץ. כדי למזער את התופעה, המטופלים נעזרים בטכניקות כדי לשחרר הלחץ מהאוזניים במהלך הדחיסה. לעיתים חולים מסוימים עשויים לחוות שינויים בראייה שלהם במהלך תקופת הטיפול שלהם, שינויים אלה הם בדרך כלל קטנים וזמניים. תופעת לוואי נדירה היא רעילות חמצן אשר נגרמת על ידי מתן יתר חמצן.

אם אתם סובלים מתסמינים כגון: התקררות, שפעת, חום, סינוס או גודש באף או גודש בחזה,  הריון,  אם חל שינוי כלשהו בנטילת בתרופות. אם דילגת על ארוחה לפני הטיפול ב- HBO. אם אתה חולה סוכרת ולא לקחת את האינסולין לפני הטיפול שלך. · אם יש לך חששות או חרדות.

 

האם חמצן hyperbaric עוזר לטיפול בפגיעה מוחית או שבץ? כאשר תאים במוח מתים, בין אם כתוצאה מטראומה או מחסור בחמצן, פלסמה בדם יורדת אל רקמת המוח הסובבת וגורמת לנפיחות ולצמצום זרימת הדם. תאים נורמליים לא יכולים לתפקד ללא כמות מתאימה של חמצן, HBOT  מגדיל באופן דרמטי את החמצן הנישא בפלסמה בדם, מה שהופך את החמצן זמין לרפא דפנות נימי דם ניזוקים, מניעת דליפת פלזמה וצמצום הנפיחות.

מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם
סל קניות
  • No products in the cart.
דילוג לתוכן